"Věk nezastavím" - příběh paní Ivany

Věk nezastavím, ale užívám si života čím dál víc…
Je velmi těžké psát sama o sobě. Čím začít? Narozením? Začátkem nebo ukončením studia? Těmi, kdo mi nejvíce zasáhli do života? Tím, co ovlivnilo můj život? Začnu tedy popořádku.

Kdo jsem?
Jmenuji se Ivana Lánová a jsem doktorkou farmacie. Dáma by neměla prozrazovat svůj věk a ani se nesluší ptát se jí na něj. Datum narození tedy vynechám. Prostě jsem se jednu dubnovou noc narodila ve znamení býka. Na své rané dětství si jen matně vzpomínám. Když jsem začala chodit do školy, chtěla jsem být učitelkou. Později, když jsem začala pronikat do tajů chemie, jsem věděla, že se mé další kroky budou ubírat tímto směrem. Důvodem však byla mimo oblíbené chemie i čarovná vůně a romantika tajuplných lékáren. Rozhodnutí studovat farmacii bylo tedy nasnadě.

Co dělám v současnosti?
V současné době pracuji jako vedoucí lékárnice v Mladé Boleslavi a lektorka ve společnosti BENU Česká republika. V rámci spolupráce společnosti BENU s farmaceutickými fakultami a vyššími odbornými školami pořádám pro tyto školy různé semináře a přednášky.

Svou lékárenskou práci beru jako poslání – poslání pomáhat lidem. Snažím se dodržovat zásady etiky i etikety, být empatická, ohleduplná. Těchto vlastností si u lidí nade vše vážím.

Naplňuje mě i přednášková činnost – pro laickou i odbornou veřejnost. Měla jsem možnost přednášet na různých konferencích a kongresech.

Kdo jsou mí osudoví muži?
Ještě na studiích jsem poznala svého prvního osudového muže, který se později stal mým manželem a který je dodnes mou životní láskou a oporou. Druhým osudovým mužem je náš skvělý syn, dnes již letecký inženýr. Největší pochvalou naší výchovy pro mě bylo, když syna na maturitním plese představili s dovětkem – džentlmeni ještě nevymřeli.

Jak si odpočinu po práci?
Mám ráda cestování, nejraději plavby zaoceánskými loděmi, protože tak mohu během krátké doby navštívit více míst. Miluju tancování a hudbu, sama jsem léta hrála na klavír a chtěla bych se k tomu vrátit, ráda vyšívám a dívám se na filmy Petra Schulhoffa s vynikající Ivou Janžurovou. , kterou považuji za naši nejlepší herečku. Miluji i prvorepublikové filmy se vždy noblesním Oldřichem Novým. Ráda bych žila v době džentlmenů a okouzlujících dam.

Na který přípravek nedám v lékárně dopustit?
Těch přípravků je hned několik. Protože se snažím starat o to, jak vypadám a zatím nemám žádné zdravotní problémy, užívám kvůli pleti čistý kolagen, koenzym Q 10 jako tzv. „elixír mládí“ a na ošetření pleti používám sérum s rostlinnými kmenovými buňkami, které zpomaluje stárnutí pokožky. Svůj věk sice neprozradím, ale již Seneca tvrdil, že stárnout začínáme, když je nám osmnáct. Čas člověk nezastaví, a i když si věk nepřipouštím, drobné problémy spojené se stárnutím ženy, se už i u mne začaly pomalu projevovat. Začala jsem tedy užívat přípravek, který doporučují i evropské lékařské kapacity a který já sama pokládám za jedinečný na našem farmaceutickém trhu. Tím přípravkem je doplněk stravy Femarelle. Je unikátní svým složením a tím, že existuje ve třech variantách pro různé věkové kategorie a mohou jej užívat ženy již od čtyřiceti let. S tímto přípravkem jsem naprosto spokojená a rozhodně jej doporučuji všem ženám, které preferují přírodní nehormonální preparáty.

Ivana Lánová, Mladá Boleslav