Názory odborníků

Doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D.

„Jsem velmi rád, že můžeme našim pacientkám nabídnout nehormonální přírodní terapii menopauzy. Na základě získaných výsledků můžeme potvrdit, že Femarelle přináší rychlý účinek u 8 z 10 žen již po jednom měsíci užívání,“  komentoval výsledky průzkumu předseda České společnosti pro menopauzu a andropauzu Doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D.

Přečtěte si rozhovor o ženských hormonech s MUDr. Faitem >>
Poslechněte si vystoupení MUDr. Faita ve vysílání Country Radia >>


Prof. MUDr. Miroslav Borovský, CSc.

Prof. MUDr. Miroslav Borovský, CSc., prezident Slovenské Společnosti pro endokrinologii, menopauzu a andropauzu doplňuje: „Aj u nás môžeme ženám nehormonálnu prírodnú terapiu menopauzy s DT56a (Femarelle) ponúknuť. Spätnú väzbu máme zdokumentovanú od niekoľkých stoviek žien, ktoré boli v posledných mesiacoch sledované v našich ambulanciách na Slovensku.“


Dr. Andrea Riccardo Genazzani MD, PhD

„Estrogen zajišťuje život a vitalitu a s jeho poklesem čelí ženy nové realitě,“ upozorňuje prezident Evropské gynekologické společnosti profesor Andrea Riccardo Genazzani.

Nejběžnější volbou lékařů je hormonální léčba. Ženám však lze podle Genazzaniho nabídnout přírodní nehormonální terapii první volby, která je vědecky ověřená a bez rizik. „Studie potvrzují, že nehormonální přírodní terapie s Femarelle má srovnatelnou účinnost jako hormonální terapie,“ dodává Genazzani.


MUDr. Peter Brenišin

"Hoci si laická verejnosť pojmy prechod, klimaktérium a menopauza často zamieňa a stotožňuje ich, neznamenajú to isté. Z odborného medicínskeho hľadiska pojmom klimaktérium (prechod) označujeme obdobie v živote ženy, kedy dochádza k vyhasínaniu funkcií vaječníkov."