COVID-19: Čím se doma zásobit

COVID-19: Čím se doma zásobit

Březen 23, 2020

Zprávy v posledních dnech nehovoří o ničem jiném než o šíření nemoci COVID-19. Způsobuje to stres a strach z neznámého. Co bychom v první řadě měli slyšet a číst, je, že nepotřebujeme hromady zásob, měli bychom nakoupit jen to, co skutečně potřebujeme a dále se obchodům a nakupování vyhnout.

7 tipů – na co nezapomenout při nákupu:

  1. Mýdlo – Všichni experti se shodují, že mytí rukou je nejlepší ochrana – přesvědčte se, že máte dostatek mýdla, dezinfekcí na bázi alkoholu a všeho, co potřebujete k tomu, abyste měli čisté a dezinfikované ruce.

  2. Čistící a dezinfekční prostředky – Možná si myslíte, že můžete tuto únavnou práci přeskočit, ale právě teď je to důležitější než kdy jindy. Přesvedčte se, že máte dostatek čistících prostředků, je dobré se zaměřit na dezinfekční prostředky.

  3. Papírové produkty – I když je obvykle dobré myslet na životní prostředí, je doporučeno mít dostatek jednorázových papírových ubrousků, kapesníků a toaletního papíru pro případ karantény.

  4. Trvanlivé produkty – Experti nepředvídají zásadní nedostatek; důvod zásobení se je, abychom nemuseli opouštět bydliště. Přesvědčte se, že máte zásobu trvanlivých potravin jako je rýže, těstoviny, oříšky, konzervované potraviny a vše, co má delší dobu trvanlivosti.

  5. Zábava bez technologií – není to lehké být uvězněný doma, nakupte tedy knihy, časopisy, deskové společenské hry a vše, co vám pomůže aspoň trochu si toto období užít. Může to být také dobrá příležitost upevnit rodinné vztahy a povídat si.

  6. Od léků na předpis po vitamíny – Jak je zmíněno výše, není to z důvodu nedostatku, ale abychom se vyhnuli veřejným místům s vice lidmi, zejména návštěvám lékáren a lékařů, není-li to nezbytně nutné. Přesvědčte se, že máte dostatek všech vašich léků na předpis. Zásobte se volně prodejnými léky a dodržujte vitamínový režim. Vitamíny pomohou posílit váš organismus v době, kdy hraje roli potřeba zvýšené imunity organismu.

  7. Teploměry – Ujistěte se, že máte jeden teploměr na osobu. Doufáme, že je nebudete potřebovat, ale teploměr si pokud je to možné nepůjčujte.

Může to být stresující období a stres ovlivňuje naše zdraví a ovlivňuje i příznaky menopauzy. Nenechte vaše tělo vykolejit z rovnováhy, ujistěte se, že máte dostatek vašeho oblíbeného přípravku Femarelle®, takže jej můžete užívat pravidelně denně, což vám může pomoci vyrovnat hormonální nerovnováhu a zamezit projevům jako jsou výkyvy nálady a zbytečný stres.