Poradna pro ženy

Na menopauzu nemusíte být sama. Můžete oslovit některého z odborníků z oboru gynekologie, klimakterické medicíny, specialistu na zdravou výživu, dietologa, fitness trenérku, terapeuta, lektorku hormonální jógy a mnoho dalších...


Doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D.

Působí na Gynekologicko-porodnické klinice 2. LF UK a FN Motol, předseda České menopauzální a andropauzální společnosti

„Jsem velmi rád, že můžeme našim pacientkám nabídnout nehormonální přírodní terapii menopauzy. Na základě získaných výsledků můžeme potvrdit, že Femarelle přináší rychlý účinek u 8 z 10 žen již po jednom měsíci užívání,“  komentoval výsledky průzkumu předseda České společnosti pro menopauzu a andropauzu Doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D.

Přečtěte si rozhovor o ženských hormonech s MUDr. Faitem >>
Poslechněte si vystoupení MUDr. Faita ve vysílání Country Radia >>


Dana Škorpilová

Osobní trenérka a výživová poradkyně, specializuje se na poradenství pro ženy 40+

Dana je žena s inspirativním příběhem i životním stylem, který sepsala spolu se svým manželem do knihy s názvem: "FIT i bez fitka". Je jí přes 60 let, ale toto číslo byste ji jen těžko hádaly. Je to velmi krásná žena duchem i vizáží. A právě za tím stojí její přístup k tělu i životu.


Ing. Ivan Mach, CSc.

Poradce pro výživu a životní styl, sportovní dietolog

Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Je autorem mnoha titulů knih, překladů, odborných publikací, článků, skript a přednášek. Působí jako lektor řady kurzů, je odborným garantem certifikovaných kurzů výživových poradců Nutris a je známým popularizátorem fitness a zdravé výživy.


Blanka Brávková

Lektorka hormonální jógy

Blanku kdysi zaskočila emocionální nestabilita, pocity úzkosti, deprese, velká každodenní únava a tak následovala cestu…., hledala úlevu, porozumění v prožívání své ženskosti a objevila na ní hormonální jógu od Dinah Rodrigues. Je vděčná, že může i skrze sebe nabídnout to samé ostatním ženám. www.blaho-joga.cz


Další odborníci

Prof. MUDr. Miroslav Borovský, CSc.

Prof. MUDr. Miroslav Borovský, CSc., prezident Slovenské Společnosti pro endokrinologii, menopauzu a andropauzu doplňuje: „Aj u nás môžeme ženám nehormonálnu prírodnú terapiu menopauzy s DT56a (Femarelle) ponúknuť. Spätnú väzbu máme zdokumentovanú od niekoľkých stoviek žien, ktoré boli v posledných mesiacoch sledované v našich ambulanciách na Slovensku.“


Dr. Andrea Riccardo Genazzani MD, PhD

„Estrogen zajišťuje život a vitalitu a s jeho poklesem čelí ženy nové realitě,“ upozorňuje prezident Evropské gynekologické společnosti profesor Andrea Riccardo Genazzani.

Nejběžnější volbou lékařů je hormonální léčba. Ženám však lze podle Genazzaniho nabídnout přírodní nehormonální terapii první volby, která je vědecky ověřená a bez rizik. „Studie potvrzují, že nehormonální přírodní terapie s Femarelle má srovnatelnou účinnost jako hormonální terapie,“ dodává Genazzani.


MUDr. Peter Brenišin

"Hoci si laická verejnosť pojmy prechod, klimaktérium a menopauza často zamieňa a stotožňuje ich, neznamenajú to isté. Z odborného medicínskeho hľadiska pojmom klimaktérium (prechod) označujeme obdobie v živote ženy, kedy dochádza k vyhasínaniu funkcií vaječníkov."