Jak se vypořádat s úzkostí

Jak se vypořádat s úzkostí

Červen 28, 2020

Že šíření koronaviru po celém světě zhoršuje nepříjemné pocity úzkosti, není žádným překvapením. Sledování zpravodajství, neustále nové zprávy o rychlosti šíření, lidé v rouškách, obrázky obchodů s prázdnými regály a hlavně a především narušení našeho každodenního života.

To vše souvisí s úzkostí a stresem, a pokud vám je více než 40 let a vaše hladina hormonů začíná kolísat, může docházet k tomu, že hladina vašeho stresu a úzkosti se ještě více zvyšuje. A jste-li ve stresu, zvyšuje to riziko onemocnění.  Je to proto, že aktivujete a stimulujete svůj vnitřní biologický poplachový systém, ten zaplaví tělo kortizolem, který potlačuje reakci imunitního systému.

Vyhněte se tomu! Máme pro vás 5 tipů, jak předcházet zvýšování stresu a úzkosti:

  1. Zdravá strava – dodržování zdravého způsobu stravování a dostatečné hydratace pomůže vašemu imunitnímu systému, je to jeden z praktických a jednoduchých kroků, které můžete udělat pro svoji ochranu a obranu vašeho imunitního systému.

  2. Přijměte fakt, že stres není špatná věc, je to mechanismus, který vám pomáhá zůstat ve střehu. Přijměte opatření, uspořádejte, co budete potřebovat pro případ, že budete vyzváni ke karanténě. Příprava vám poskytne vnitřní klid. 

  3. Cvičení - pokud můžete jít ven, běžte na procházku, běhejte, jděte na výlet, hybejte se. Pokud budete požádáni, abyste zůstali doma, existuje mnoho cvičení, které můžete dělat doma, jako např. jóga, tai-chi, pilates a další – najdete snadnou pomoc na internetu nebo na vaší chytré televizi.

  4. Pojmenujte to - Nejhorší věc, kterou můžete říci někomu, kdo je nervózní, je „klid/relaxuj“, ale ať už je to koronavirus, menopauza nebo jiné životní události - je užitečné si úzkost a stres připustit. Když o tom mluvíte, sdílíte tak starosti s blízkými, a nepotřebujete ani, aby seděli vedle vás, stačí být online, mluvit o důvodech a pocitech pomůže zvládnout a ovládat vaši úzkost.

  5. Napište to - naše mysl je složitá, když si napíšete své myšlenky, obavy a úzkostné pocity, které máte, musíte je pojmenovat a postavit se jim čelem/tváří v tvář, což může někdy obavy a úzkostné pocity pomoci zmírnit a omezit  je.

A co je nejdůležitější, snažte se být vyrovnaná! Úzkost je řízena hormony, když poklesne hladina estrogenu, vaše tělo a mysl se stanou hormonálně nevyváženými, což zvyšuje stres, úzkost a snižuje kvalitu spánku.

Pomozte znovu získat svou vnitřní rovnováhu s Femarelle® Rejuvenate, pomůže vám v boji s emocionální bouří a stresem.