TIPY, jak být fit a zdravá

TIPY, jak být fit a zdravá

Duben 10, 2020

Mnoho situací, se kterými se setkáváme dnes a denně, rozhodí náš každodenní život.

Femarelle® Recharge je součástí vašich každodenních zvyklostí, sepsali jsme tedy několik doporučení, jak být fit a zůstat zdravé:

  • Dýchejte – v reklamách to často vypadat tak, že jakmile dosáhnete období menopauzy, začnete najednou celý den pouze hybernovat … pokud to je váš případ … tak hodně štěstí. Většina z nás je stále zaneprázdněna hektickým osobním i pracovním životem. Jenže co teď? … nastává chvíle se nadechnout. Můžete si vyhledat online cvičení jógy, tai-chi, pilates, užít si čas sama pro sebe, v klidu sedět a … dýchat.

  • Větrejte – je to důležité nejen v období viróz, ale I pokud jste v karanténě, je třeba častá cirkulace vzduchu. Ujistěte se, že v pokoji je chladnější teplota, otevřete okna a nechte vyvětrat vzduch. Je to podstatné pro váš imunitní systém, a navíc chladnější vzduch a časté větrání může pomoci snížit návaly horka.

  • Mějte sex – v období menopauzy spousta žen zaznamená pokles sexuální aktivity. Některé se sexu vyhýbají z důvodu nedostečné vlhkosti vaginální sliznice a bolesti s tím spojenou. Pokud jste vy i váš partner v karanténě, tak je to nejlepší čas vyzkoušet a najít cesty, jak si užít čas i v období menopauzy.

  • Pište si deník – je to skvělá příležitost psát si zápisky. Poznamenat si, kdy jste měla návaly horka, migrény, jestli jsou vaše změny nálad horší poté, co jste snědla nebo vypila určité potraviny. Mějte se zapisováním trpělivost, po čase si zkuste vaše poznámky shrnout, mohou vám pomoci později.

  • Udržujte svůj mozek fit – znáte to,”veselá a bystrá mysl, půl zdraví“. Stav mozku během menopauzy vypadá, že častěji zapomínáte nebo se hůře soustředíte. Využijte čas k trénování mozku – naučte se něco nového, něco, co jste vždycky chtěla.

Tyto tipy byly sepsány společně se ženami, které tak, jako mnohé z nás, prožívají období menopauzy.

Náš poslední tip je doporučení: Mějte k dispozici i váš oblíbený přípravek Femarelle®. Stejně jako ostatní tipy i tento je o dodržení každodenní rutiny. Užívejte každý den Femarelle ráno a večer, je součástí vaší životní rovnováhy.