Ženám v menopauze hrozí obezita

Ženám v menopauze
hrozí obezita

6 tipů, jak tloustnutí předejít

Prosinec 7, 2023

Zamysleme se nad tím, jak se mění naše tělo, když dosáhneme čtyřicítky a začínáme pociťovat hormonální změny. I bez jakýchkoliv změn ve způsobu stravování nebo cvičení je čím dál tím těžší zhubnout nebo si váhu udržet.

Pokles hladiny estrogenu vede k pomalejšímu metabolismu, což znamená, že přibíráme. Bohužel, riziko obezity u žen se s věkem zvyšuje..... V menopauze dochází navíc, na rozdíl od mladších žen, k ukládání tuku v oblasti břicha...

Dostatek pohybu pomáhá shodit přebytečná kila, svůj význam mají i každodenní procházky. Ve stravě je třeba myslet na pitný režim v podobě neslazených nápojů a přidat do jídelníčku bílkoviny a vlákninu, naopak omezit konzumaci volných cukrů, živočišných tuků a vyhnout se průmyslově zpracovanému jídlu ...

Naše tipy, jak nepřibrat na váze:

1. Najděte zdravější variantu oblíbených nezdravých jídel – každá rodina má své tradiční oblíbené recepty, udělejte zdravější variance – nebojte se a zkuste to!

2. Porce – můžete si užít každé jídlo, ale není třeba přeplněný talíř od každého druhu jídla. Místo toho si vezměte malou porci vašeho oblíbeného pokrmu (Francouzi jsou v tomto přeborníci).

3. Vyberte si vodu místo alkoholu a slazených nápojů – jedna sklenička na přípitek nevadí, ale obecně se snažte upřednostňovat vodu (Nezapomeňte, že víno může spouštět návaly horka...)

4. Zaměřte se na společnost, ne na jídlo – Užijte si společnost, čas strávený s těmi, které milujete, užijte si jídlo, ale nedělejte z něho střed pozornosti.

5. Zvyšte pohybovou aktivitu  – nemusíte se hned hlásit do olympijského týmu, najděte si cvičení, které vás bude bavit – tanec, joga, pilates...rychlá chůze, prostě ,cokoliv, kde se budete hýbat.

6. Femarelle® Rejuvenate může pomoci znovu získat ztracenou energii a regulovat tak váhu díky zvýšené pohybové aktivitě. Vyzkoušejte Femarelle a pocítíte rozdíl.


Přijměte fakt, že se naše tělo trochu mění a usmívejte se,
protože žena, která se směje je vždy krásná.


Femarelle® Rejuvenate je nehormonální doplněk stravy, který  obsahuje patentovaný fermentovaný sojový extrakt (DT56a), lněné semínko, vitamin B2, který pozitivně ovlivňuje hladinu energie i funkci a činnost nervové soustavy a přispívá ke snížení únavy a vyčerpání. Navíc obsahuje biotin pro krásné vlasy a pokožku bez vrásek a k ovlivnění vlhkosti sliznice.


Nikdy není pozdě na změnu.