Časté dotazy a odpovědi

Kde mohu přípravky Femarelle® koupit?
Femarelle® zakoupíte v lékárnách nebo přímo u nás na e-shopu . Máme 3 varianty, Femarelle® Rejuvenate (věk 40+), Femarelle® Recharge (věk 50+), Femarelle® Unstoppable (věk 60+). Pokud Femarelle® není okamžitě dostupný, v každé lékárně Vám ho mohou do druhého dne objednat.

Jak mám Femarelle® užívat?
Doporučené dávkování je: 1 kapsle dvakrát denně (ráno a večer). Femarelle® může být užíván jak s jídlem, tak bez jídla. Účinek se obvykle dostaví po 1 měsíci užívání.

Je Femarelle přírodní?

Femarelle je 100% přírodní přípravek. Obsahuje vyvážený komplex látek (vitamíny) a hlavní účinnou látkou je patentovaný fermentovaný sójový extrakt DT56a (fytoestrogeny). Femarelle má certifikát Non-GMO, který potvrzuje, že při zpracování surovin ani v procesu výroby přípravku se nevyužívají geneticky modifikované suroviny. Femarelle je bezlepkový. Menopauza je přirozený proces v životě každé ženy a proto dává smysl najít přirozené řešení, které pomáhá k hormonální rovnováze bez jakýchkoli nežádoucích aditiv.

Lze získat Femarelle ve výhodném balení ?

ANO, za 5 zakoupených balení přípravku Femarelle® (lze kombinovat celou řadu - Recharge, Rejuvenate, Unstoppable ) lze získat 1 balení Femarelle® ZDARMA! Více informací: Věrnostní program | Femarelle

Je rozdíl mezi Femarelle a isoflavonoidy (isoflavony)?

Femarelle® není extraktem z isoflavonoidů a neobsahuje žádné hormony. Při výrobě se neizoluje žádná jednotlivá složka ze sójových bobů, jak se to dělá u přípravků na bázi izoflavonoidů, ale používá se patentovaný proces, který vytváří jedinečný a stabilní doplněk stravy s mnoha publikovanými studiemi. dt56a - Search Results - PubMed (nih.gov)

Můžu se na menopauzu připravit, jde to vůbec?

Na vše se dá připravit, i když pocity jsou někdy špatně sdělitelné. V nástupu a prožívání menopauzy je patrná značná míra dědičnosti, tedy již to, že víte jak Vaše maminka a babičky toto období snášely,  Vám může pomoci. Pokud bude společnost o problému hovořit, také to pomůže, neb tabuizované problémy se špatně řeší. Jistě je dobré do menopauzy vstupovat se zdravou tělesnou váhou a v dobré kondici, se znalostmi zdravého životního stylu, což není klišé. A dobré je mít otevřenou mysl pro veškeré možné postupy zlepšující toto období od hormonální léčby přes fytoestrogeny až po alternativní medicínu.

Mohu užívat Femarelle® po hysterektomii?
Ano, Femarelle® je přírodní nehormonální řada přípravků vhodná pro ženy v menopauze, a to i pro ženy po chirurgickém odstranění dělohy (hysterektomii). Femarelle® Recharge obsahuje: patentovaný fermentovaný sójový extrakt DT56 a, lněné semínko a vitamín B6, který podporuje regulaci hormonální aktivity, snížení únavy a vyčerpání a přispívá k normální činnosti nervové soustavy.

Kolik Femarelle® stojí?
Všechny přípravky Femarelle® stojí stejně, doporučená prodejní cena je 650 Kč. Cena se v jednotlivých lékárnách může nepatrně lišit.

Potíže v přechodu nemám, ale přesto chci něco pro sebe udělat, uvažuji nad Femarellem, je to pro mě vhodná volba, i když žádné akutní potíže nevnímám?

Femarelle Vám může pomoci prožít období menopauzy v klidu a připravit vaše tělo na změny (ať už je subjektivně vnímáte či nikoliv). Samozřejmě pokud nepocítíte objektivní zlepšení stavu, většinou Vás to v dlouhodobém užívání neudrží. Ale nejlepší by bylo zkusit dvouměsíční kúru a třeba zjistíte, že se můžete cítit ještě lépe než nyní. Vždy je pro ženu dobré do menopauzy vstupovat se zdravou tělesnou váhou ,v dobré kondici a se znalostmi zdravého životní stylu. A dobré je mít otevřenou mysl pro veškeré možné postupy zlepšující toto období.

Je mi 43 let, už před několika měsíci mi vynechala jedna menstruace. Pociťuji změny v menstruačním cyklu, jako slabší krvácení, občas špinění nebo bolestivější ovulace. Může to již znamenat začátek menopauzy? Není to brzo? Měla bych nyní tuto situaci nějak řešit a jak ?

Může se jednat o první příznaky premenopauzy. Nicméně pokud se cyklus vrátil, nejde o menopauzu. Organismus v tomto období se obdobně jako v pubertě velmi dynamicky mění – vybrat si můžete Femarelle Rejuvenate pro ženy 40+. Pokud budete pociťovat další subjektivní potíže, neváhejte navštívit vašeho lékaře a situaci s ním proberte.

 Je mi 52 let, jsem již několik měsíců bez menstruace, návaly mám minimálně, v čem mi Femarelle® může dále pomoci?
Femarelle® Recharge je vhodný pro ženy ve věku 50+ a pomůže Vám s řešením symptomů spojených s hormonálními změnami a poklesem hladiny estrogenu v období menopauzy. Je vhodný pro ženy, které obtěžují: návaly horka, noční pocení, ale také další příznaky jako je problematický spánek, psychické potíže, snížené libido, únava a vyčerpání nebo výkyvy váhy. Ve studiích byl navíc prokázán i vliv na hustotu kostní hmoty.

Byla mi u gynekologa doporučena hormonální léčba, nechci hormony, mohu vyzkoušet Femarelle®?
Ano, Femarelle® je přírodní nehormonální přípravek, který byl ověřován předními odborníky z celého světa. Femarelle® obsahuje patentovaný  fermentovaný sójový extrakt DT56 a, lněné semínko a vitamín B6, který podporuje regulaci hormonální aktivity, snížení únavy a vyčerpání a přispívá k normální činnosti nervové soustavy, psychické činnosti a normálnímu energetickému metabolismu. Účinek se obvykle dostaví po jednom měsíci užívání.

V případě diagnózy histaminové intolerane je možné, že fermentovaná sója obsažená v přípravku Femarelle způsobuje problémy?

Femarelle se vyrábí z fementované soji, ale extrakcí obsahuje tedy 11 různých fytoestrogenů, ale samotná sója v přípravku obsažena není. Tedy riziko, že by přípravek dělal ženám s histaminovou intolerancí potíže, je minimální.

Která varianta Femarelle® je pro mne vhodná, jak se od sebe liší?
Femarelle® Rejuvenate
 je vhodný pro ženy 40+ k udržení vitality, pružné pokožky bez vrásek, pro silné vlasy, ovlivnění vlhkosti vaginální sliznice a proti vyčerpání a únavě spojených s poklesem hladiny estrogenu.
Vhodné pro pacientky, které trápí: změny nálad, první vrásky, ztráta energie a únava, suchost vaginální sliznice
Složení: DT56a – fermentovaný sójový extrakt, lněné semínko, Vitamín B2, Vitamín B7

Femarelle® Recharge je vhodný pro ženy 50+ při menopauze k řešení symptomů spojených s hormonálními změnami a poklesem hladiny estrogenu.
Vhodné pro pacientky, které trápí: hormonální nerovnováha, návaly horka, noční pocení, problematický spánek psychické potíže, snížené libido, únava a vyčerpání, výkyvy váhy
Složení: DT56a – fermentovaný sójový extrakt, lněné semínko, Vitamín B6

Femarelle® Unstoppable je vhodný pro ženy 60+ po menopauze k udržení normálního stavu kostí, svalů a zubů.
Vhodné pro pacientky, které trápí: slabé kosti, suchost vaginální sliznice, špatný zrak, problémy s vlasy, horší stav zubů
Složení: DT56a – fermentovaný sójový extrakt, Kalcium, Vitamín B2, Vitamín D3, Biotin

Kdo je výrobcem přípravků Femarelle®?
Výrobcem přípravků Femarelle® je izraelská společnost Se-Cure Pharmaceuticals Ltd. Přípravky Femarelle® jsou k dostání po celém světě přičemž naše společnost Medindex, spol. s r.o. je výhradním distributorem produktu Femarelle® v České republice a na Slovensku.