Návaly horka...nejen v létě

Návaly horka...nejen v létě

Červenec 5, 2023

Návaly horka jsou hrozné a během horkých letních dnů jsou ještě více nepříjemné - studie prokázaly, že to není jen v našich hlavách. Frekvence a závažnost návalů horka se v letních měsících zvyšuje.

Zde je 5 užitečných tipů:

1. Používejte lehké oblečení - pokud nemáte tendenci se potit, noste 100% bavlněné oblečení. Přestože bavlna „dýchá“, absorbuje také vlhkost a pot a tedy i nepříjemný pocit, že máte na sobě mokrý hadr. Pokud se potíte, vyzkoušejte oblečení z materiálu, který odvádí vlhkost, jako je “dry fit”, a to hlavně během dne, kdy nemáte možnost se převléknout.

2. Oblékejte se ve vrstvách - přizpůsobte oblékání jako „cibule“, což znamená, že vrstva nejblíže k tělu by měla být lehká, vzdušná a prodyšná, a nad tuto vrstvu přidejte snadno odnímatelné oblečení, jako jsou lehké bundy nebo svetříky, které vás zahřejí, když vlna vedra později odpoledne nebo navečer přejde.

3. Zmrazte mokrou žínku - namočte měkký hadřík a zmrazte jej, abyste jej mohli použít během návalu horka.
Jen ho nezapomeňte vyndat ve správnou chvíli z mrazáku ven.

4. Sledujte svůj jídelníček - vyvarujte se kořeněných potravin, kofeinu a alkoholu.
Když pracujete, zkuste jíst studená jídla, jako například salát a ovoce.

5. Obnovte hormonální rovnováhu - návaly horka jsou způsobeny poklesem hladiny estrogenu, což vás uvádí do stavu chronické hormonální nerovnováhy. Chcete-li obnovit rovnováhu, zkuste Femarelle® Recharge a postarejte se o přechod menopauzy rychle a efektivně. Femarelle je řada doplňků stravy pro ženy.
Více informací na FB , IG nebo www.femarelle.cz


ZAJÍMAVÉ INFORMACE:
Máme tu pro Vás pár statistik z našeho výzkumu na téma stres a návaly u žen 40+ (dotazníkový výzkum probíhal v březnu-září 2020, zúčastnilo se ho více než 160 žen ve věku 40+).

- každá druhá žena pociťuje omezení v kvalitě života díky obtěžujícím návalům horka
- více než 2/3 žen zažívají noční pocení
- 90% žen pociťuje podráždění kvůli běžným denním situacím a přes 80% žen se cítí poslední dobou nervózní a ve stresu

A jak tedy předcházet zvýšování stresu a úzkosti?

1. Zdravá strava – dodržování zdravého způsobu stravování a dostatečné hydratace pomůže vašemu imunitnímu systému. Je to jeden z praktických a jednoduchých kroků, které můžete udělat pro svoji ochranu a obranu imunitního systému.

2. Přijměte fakt, že stres není špatná věc, je to mechanismus, který nám pomáhá zůstat ve střehu. Přijměte ho. Dbejte na včastnou přípravu, ať se jedná o cokoliv v našich každodenních životech. Velmi to pomůže.

3. Cvičení - pokud můžete jít ven, běžte na procházku, běhejte, jděte na výlet, hybejte se. Pokud se Vám ven nechce, nebo není vhodné počasí pro vycházky, existuje mnoho cvičení na doma, kterými se též můžete účinně odreagovat, jóga, tai-chi, pilates a mnoho dalších –snadnou pomoc najdete na internetu. A nebo si prostě jen zatancujte u rádia u vaší oblíbené hudby.

4. Pojmenujte to - nejhorší věc, kterou můžete říci někomu, kdo je nervózní, je „klid/relaxuj“, ale ať už jde o menopauza nebo jiné životní události - je užitečné si úzkost a stres připustit. Když o tom mluvíte, sdílíte tak starosti s blízkými, ať už sedí vedle vás, nebo jste s nimi online. Mluvit o důvodech a pocitech pomůže zvládnout a ovládat vaši úzkost.

5. Napište to - naše mysl je složitá, když si napíšete své myšlenky, obavy a úzkostné pocity, které máte, musíte je pojmenovat a postavit se jim čelem/tváří v tvář, což může někdy obavy a úzkostné pocity pomoci zmírnit a omezit je.

A co je nejdůležitější, snažte se udržovat v rovnováze jakkoliv je Vám příjemné. Úzkost je řízena hormony, když poklesne hladina estrogenu, vaše tělo a mysl se stanou hormonálně nevyváženými, což zvyšuje stres, úzkost a snižuje kvalitu spánku.

Jak jste na tom Vy s návaly horka? Můžete si zkusit udělat náš test, který Vám poví víc ZDE. :)

Další zajímavé informace v dalším článku Horečka, noční pocení nebo návaly horka...

Pomozte svému tělu a mysli znovu získat svou vnitřní rovnováhu s Femarelle®, pomůže vám v boji s emocionální bouří a stresem. Více informací na www.femarelle.cz. Femarelle je řada doplňku stravy pro ženy.